Pár osvědčených a vyzkoušených rad:

1. Nikdy děti školkou nestrašte a nevyhrožujte. ( Tam budeš muset poslouchat…..Já musím do práce a ty do školky…..)
  2. O školce  a učitelkách mluvte v pozitivním světe – před dětmi je nekritizujte, i kdybyste si to třeba mysleli. (Slyšeli jsme, že ta učitelka je moc přísná…..Dělají tam vůbec něco…..) Připomínky sdělte raději učitelkám, aby se daly problémy řešit.
  3. Nepochybujte o Vašich dětech. Nepodsouvejte jim katastrofické scénáře (Jestli ti tam bude někdo ubližovat…..Doufám, že se nepočůráš…..)
  4. Říkejte jim o hezkých a pozitivních věcech, o kamarádech, nových hračkách, vycházkách, výletech…..
  5. Projděte se kolem školky, ukažte dítěti zahradu, pohrajte si s dětmi po domluvě s p.učitelkou
  6. Zkoušejte krátká odloučení od maminky (tatínka). Vysvětlete dítěti, že musíte do obchodu, na poštu a domluvte si hlídání s kamarádkou, popřípadě babičkou. Dítě získá jistotu, že sice odejdete, ale vždy se vrátíte.
  7. Trénujte s dítětem sebeobsluhu. (jíst lžící, kousat krajíc, pít z hrnku, používat WC, umývat si ruce, oblékat se a svlékat oblečení, vyjádřit své potřeby, smrkat atd.)
  8. Před nástupem do školky vyberte s dítětem něco, co bude mít s sebou ve školce. (bačkůrky, baťůžek, plyšáčka, oblíbené pyžamo atd.)
  9. Buďte laskaví, ale důslední. Vytvářejte dítěti klidné prostředí a pravidelný režim a nenechejte se rozhodit vztekáním, pláčem atd.